Elektronik Ürün Alışverişinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Elektronik Ürün Alışverişinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Elektronik Ürün Alışverişinde Dikkat Edilmesi Gerekenler Elektronik ürünler maddi açıdan pahalı ürünler olduğundan alırken dikkat etmek gerekiyor. Bazen ikinci el ürünler tercih edilebiliyor. Bu şekilde yapılacak alışverişlerde de dikkat edilmesi gereken durumlar mevcut hatta bazen tehlikeli olabilecek durumlar olabiliyor. Örneğin; yasal olmayan uygulamalar kullanılmış, çalıntı bir ikinci el telefona denk gelinebiliyor. Bu durumlarla karşılaşmamak ve başınızın gereksiz yere derde girmemesi için yapılması gerekenlere bir bakın.

Elektronik Ürün Alışverişinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Garanti Belgesi:

Sıfır alınacak bir ürünün mutlaka güvenli bir yerden garanti belgesi olmalı. Genelde 2 yıllık yapılan bu garantiler güvenli bir firma üstüne değilse eğer alınması önerilmemekte. Eğer ki güvenilir değil ise firma garantiye gönderdiğiniz üründen sizi suçlu tutabilir ve yapımı karşısında ek ücret isteyebilir. Parasını ödeyip yaptırayım derseniz de ürününüzün kendi parçalarından kullanmayıp sizi zarara daha büyük zarara sokabilir. Ürün alırken uzun zaman kullanılması düşünülüyorsa kasko da yaptırılabilir böylece düşüp kırılan ürün kasko aracılığıyla yenilenir ve sizi yeni ürün zararından kurtarır, ancak kasko için belirli bir ücret ödenir.

İkinci El Alışverişi:

İkinci el alışveriş yapılacak ürünler genelde telefon üstüne oluyor. Bozuk ürün almak bu durumda can sıkıntısı yaratabilir. Böyle durumlarla karşılaşmamak için güvence veren yerlerden ütün almak daha mantıklı olacaktır. Beyaz eşya alımı ikinci el daha uyguna gelebilir ama sizi zarara sokmaması için çalıştığına emin olmadan alışveriş yapılmamalıdır. Telefon alınacaksa eğer bildiğiniz, güvendiğiniz ya da daha çok duyduğunuz, sorunsuz yerlerden ürün almak gerekebilir. Ürünün çalıntı olması, ya da yasa dışı yerlerde kullanılmamış olması önemlidir bu sizin başınızı gereksiz yere derde sokabilir. Böyle durumlardan kaçınmak için adına kayıtlı garantisi devam eden ürünleri tercih etmek iyi olabilir. Yine güvendiğiniz yerlerden alınması da sizin için daha faydalı olacaktır. Aldığınız ürünün sıfırlanmış olmasına da dikkat edebilirsiniz.